Niekoľko rúk spolu tlieska

Recyklácia filtrov BRITA

Spoločne pre životné prostredie

Či už ako obaly pre naše potraviny, v našich kuchynských spotrebičoch, alebo v našich autách: bez plastov si nemožno predstaviť náš každodenný život. Plast je totiž veľmi praktický, keďže váži málo a ľahko sa tvaruje. S plastom pracujeme aj v spoločnosti BRITA, či už je to v rámci náplní vodných filtrov pre domácnosti, alebo profesionálnych filtrov pre obchodných partnerov.

Okrem plastu pracujeme s ďalšími hodnotnými materiálmi, aby sme dosiahli čo najlepšiu skúsenosť s vodnými filtrami. Preto sme s recykláciou filtrov začali už v roku 1992. Tak sa nám darí šetriť zdroje, a zároveň aj chrániť životné prostredie.

Recyklačný program BRITA – už od roku 1992

„Prečo by sme mali nechať recykláciu nášho vodného filtra na iných, keď to môžeme robiť sami spolu s našimi partnermi?“ To sa pýtal zakladateľ spoločnosti BRITA Heinz Hankammer, keď v roku 1992 spustil program recyklácie náplní vodných filtrov BRITA. V tom čase to bola nevídaná inovácia!

A hneď sme sa aj do toho pustili: odvtedy sa náplne vodných filtrov privezené do ústredia BRITA v Nemecku separujú vo vlastnom zariadení spoločnosti a spracúvajú sa na recykláciu. Filtračný materiál tiež sami regenerujeme a znovu ho používame v nových náplniach vodných filtrov. Kruh znižovania odpadu sa tak skutočne uzatvára. 

Zistite, ako funguje náš interný recyklačný program s použitím najdôležitejších komponentov náplní vodných filtrov BRITA.

Časti skartovaných náplní v ruke

Plastový obal

Plastový obal sa najskôr na mieste rozdrví, a potom ho zbierajú partnerské spoločnosti. Čistia a separujú plast a melú ho na granule. Plastikársky priemysel ich potom môže použiť na výrobu nových plastových dielov.

Aktívny uhlík v krabici

Aktívny uhlík

Aktívny uhlík sa vracia jeho dodávateľom. Prepracujú ho a znovu použijú na rôzne filtračné procesy, napríklad pri čistení odpadových vôd.

Iontomenič v ruke

Iontomenič

V našom vlastnom závode sa iontomenič regeneruje a pridáva do nových filtračných patrón. To znamená, že nové filtračné patróny BRITA môžu obsahovať regenerované iontomeniče – s rovnakou kvalitou a výkonom. A to je udržateľnosť, ako sa patrí!

Recyklácia náplne vodného filtra BRITA za 75 sekúnd

Chcete sa dozvedieť viac o recyklácii náplní vodných filtrov BRITA? Ukážeme si to na príklade náplne MAXTRA v našom videu.

Brita Video Placeholder

Šikovné a skvelé pre životné prostredie: vďaka recyklačnému programu BRITA je možné takmer všetky komponenty náplní vodných filtrov BRITA recyklovať a vrátiť do kolobehu materiálov.

Recyklácia náplní vodných filtrov BRITA po celom svete

Recyklačný program BRITA sa udomácnil v mnohých európskych krajinách, ako sú Nemecko, Anglicko, Francúzsko, Španielsko, Švajčiarsko, Belgicko a Holandsko. Náplne vodných filtrov BRITA sa v spolupráci s mnohými obchodnými partnermi zbierajú a nosia do nášho ústredia v Nemecku.  

Náplne vodných filtrov z Ázie sa do Nemecka neprepravujú. Namiesto toho spolupracujeme s partnerskými spoločnosťami, aby sme zaistil recykláciu filtrov na miestnej úrovni.

Výrobný závod BRITA v nemeckom Bad Cambergu

Výrobný závod BRITA v nemeckom Bad Cambergu: Tu sa vyrábajú náplne vodných filtrov BRITA vrátane regenerovaných iontomeničov.

Láskavý k planéte

Šetrnosť k životnému prostrediu, šetrné využívanie prírodných zdrojov a znižovanie odpadu sú základom našej spoločnosti a produktov. Už v roku 1992 sme sa stali prvou spoločnosťou v našom odbore, ktorá zaviedla program recyklácie použitých filtrov. Dnes recyklačný proces zaisťuje, že všetky časti filtrov BRITA sú znovu použité alebo recyklované. 

Ako recyklovať vaše filtre BRITA

Recyklačný box
  • Použité filtre najprv vysušte.
  • Vhoďte ich bez obalu alebo fólie do recyklačnej nádoby.
  • Recyklačné boxy nájdete v partnerských predajniach vedľa iných recyklačných boxov, alebo priamo integrované do displejov BRITA.
  • Nie je potrebné doma zbierať veľké množstvo filtrov. Filter môžete recyklovať po každej výmene v kanvici.

Partnerský obchod vo vašej oblasti nájdete pomocou vyhľadávača nižšie.

   

Potrebujeme váš súhlas

Tento obsah poskytuje spoločnosť Google Maps. Ak aktivujete obsah, môžu sa príp. spracovávať osobné údaje a nastavovať súbory cookie.

Zadajte svoje PSČ a nájdite si predajcov produktov BRITA vo svojom okolí.

Vyhľadáva sa…
Ľutujeme, v okolí sa nepodarilo nájsť žiadnych predajcov. Skúste to znova zadaním iného poštového smerovacieho čísla alebo mesta.
Sustainability