POMOC/ČASTÉ OTÁZKY

Všetky filtre BRITA poskytujú vysokú účinnosť filtrácie a zároveň účinne znižujú množstvo látok, ktoré môžu negatívne ovplyvňovať chuť alebo zápach, napríklad chlóru. Okrem toho sa filtre BRITA jednoducho zakladajú, nastavujú a uchovávajú.

 

Patróna BRITA MAXTRA+:

Inovatívna patróna MAXTRA+ od spoločnosti BRITA zabezpečuje až 4 týždne a 100 litrov čerstvej filtrovanej vody. Jej živicový menič iónov redukuje uhličitanovú tvrdosť (vodný kameň) a obsah kovov, ako je meď a olovo. Aktívny uhlík redukuje látky, ktoré môžu ovplyvniť chuť, ako je napríklad chlór a jeho zlúčeniny (ak sa vo vode nachádzajú).

 

BRITA MicroDisc:

Kompaktné a účinné filtre MicroDisc od spoločnosti BRITA prefiltrujú až 150 litrov vody a vydržia až 4 týždne. Jeho aktívne funkcie zastavia neželané prvky, ktoré ovplyvňujú chuť vody, ako je chlór, pričom umožnia, aby minerály, ako je vápnik a horčík, prechádzali ďalej.

Filtre MAXTRA+ aj MicroDisc od spoločnosti BRITA boli navrhnuté na rýchlu a jednoduchú inštaláciu.

 

Patróna BRITA MAXTRA+ :

Jednoducho naplňte kanvicu alebo nádobu vodou. Filtračnú patrónu MAXTRA+ od spoločnosti BRITA ponorte do studenej vody a jemne ňou potraste, aby ste odstránili vzduchové bubliny. Vložte patrónu do lievika kanvice a nechajte dvakrát pretiecť vodu cez filter. Vylejte prvé dva litre a môžete začať používať filter BRITA.

 

BRITA MicroDisc:

Skôr ako použijete filter MicroDisc po prvýkrát, dajte ho pod tečúcu vodu a prstami rúk jemne asi 30 sekúnd utierajte obe strany. Takto účinne odstránite akýkoľvek uvoľnený uhlíkový prášok, ktorý sa na filtri môže nachádzať.

Optimálne by ste mali nádoby s vodou prefiltrovanou systémom BRITA uchovávať na chladnom mieste, napríklad v chladničke. Mali by ste tiež zabezpečiť, aby sa nádoba neuchovávala na priamom slnečnom svetle a vodu v nádobe by ste mali spotrebovať do jedného dňa.

Nie. Systémy vodných filtrov BRITA sú určené na použitie s miestnou upravovanou vodou z kohútika alebo s vodou z domácich zásob, ktorá bola schválená ako bezpečná na pitie.

Životnosť patróny MAXTRA+ závisí od kvality miestnej vody, napríklad od tvrdosti vody. Filtračná patróna MAXTRA+ od spoločnosti BRITA prefiltruje až 100 litrov v oblastiach s tvrdou vodou (primárne na základe uhličitanovej tvrdosti 12° až 14,5° nemeckej stupnice tvrdosti). Na zaručenie optimálnej výkonnosti je potrebné vymieňať filtračnú patrónu MAXTRA+ od spoločnosti BRITA každé 4 týždne. Kanvica na filtráciu vody BRITA je vybavená ukazovateľom upozorňujúcim na potrebu výmeny filtračnej patróny.

Vo všeobecnosti platí, že filter MicroDisc sa má vymieňať každé štyri týždne, aby poskytoval optimálne výsledky. Na zaistenie toho sú mnohé výrobky od spoločnosti BRITA vybavené pohodlným elektronickým indikátorom, ktorý monitoruje životnosť filtra a oznamuje vám, keď je potrebná výmena.

Všetky filtračné systémy BRITA pomáhajú výrazne znižovať spotrebu plastových fliaš. Z dôvodu ich vysokej recyklovateľnosti prinášajú komponenty životnému prostrediu pozitívnu a udržateľnú zmenu.

V prípade vhodného skladovania možno všetky originálne patróny BRITA uchovávať niekoľko rokov. Vhodné skladovanie znamená teplotu od 1 °C do 50 °C, ochranu pred priamym slnečným žiarením a teplom a súčasne uzatvorenie patróny v jej originálnom uzavretom balení.

Filtre fill&serve Mind a fill&go Vital sa môžu umývať v umývačke riadu pri teplote maximálne 50 °C. Možno ich tiež umývať ručne teplou mydlovou vodou s použitím špongie. Filter fill&enjoy Fun sa má čistiť len ručne s použitím studenej a vlažnej vody. Upozorňujeme, že jednotka BRITA Memo vo vrchnáku nie je vhodná na umývanie v umývačke riadu a nemala by sa dostať do dlhšieho kontaktu s vodou. Ak sa chcete vyhnúť strate farby, nikdy nenapĺňajte s tekutinami a džúsmi, ktoré ľahko zanechávajú škvrny. Ďalšie informácie si prečítajte v návode na použitie.

Optimálne by ste mali filtrovanú vodu spotrebovať do jedného dňa. Ak by sa vodný filter BRITA nepoužíval dlhšiu dobu (napr. počas dovolenky), spoločnosť BRITA odporúča, aby ste vybrali filtračnú patrónu MAXTRA+, vyliali všetku vodu, ktorá zostala vo vodnom filtri BRITA a znova voľne vložili filtračnú patrónu MAXTRA+.

Spoločnosť BRITA ponúka pre svoje výrobky náhradné diely (v závislosti od dostupnosti). Ďalšie informácie vám poskytne miestny distribútor spoločnosti BRITA.

Áno, vďaka praktickej fľaši fill&go Vital si môžete vychutnať vodu prefiltrovanú systémom BRITA kdekoľvek. Jednoducho naplňte vodou z kohútika a môžete si ju vychutnať.

Nový a vylepšený filter MicroDisc s aktívnym uhlíkom na použitie vo fľaši BRITA fill&go Vital vydrží 4 týždne.

Určite, pretože len jeden filter BRITA dokáže prefiltrovať 150 litrov vody, t.z. 300 pollitrových fliaš vody.

Fľaša fill&go Vital je rozumnou a udržateľnou alternatívou plastových fliaš a pomáha redukovať ich použitie. A to je riešenie, ktoré je výhodné pre vašu peňaženku aj pre životné prostredie.

Fľaša na pitie je vyrobená z vysokokvalitného syntetického materiálu bez BPA a bola certifikovaná ako kvalitatívne zodpovedajúca použitiu s potravinami Nemeckým inštitútom pre technickú kontrolu.

Áno, všetky komponenty fľaše fill&go Vital od spoločnosti BRITA možno umývať v umývačke riadu.

Fľaše na pitie sú dostupné v štyroch štýlových farbách: ružovej, modrej, limetkovej a fialovej.

Inovatívny filter s aktívnym uhlíkom redukuje znečisťujúce látky, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvňovať vôňu či chuť pitnej vody. Minerály ako vápnik a horčík môžu cez filter prejsť.

Fľaša na vodu fill&go Vital má objem 600 ml.

Predtým ako použijete karafu s vodným filtrom fill&serve Mind prvýkrát, umyte ju jemným čistiacim prostriedkom. Karafu s vodným filtrom fill&serve Mind umývajte pravidelne ručne alebo v umývačke riadu (pri teplote maximálne 50 °C). Poznámka: Merač BRITA Memo, zabudovaný vo vrchnáku, nemožno umývať v umývačke riadu.

Karafa fill&serve Mind je navrhnutá na zlepšenie chuti vašej vody z kohútika v studenom stave. Filtrovaná voda je bezpečná na prípravu horúcich nápojov, no nechráni spotrebiče pred vodným kameňom.

Stlačte a podržte tlačidlo START na vrchnáku, kým sa na displeji neukážu štyri čiarky a dvakrát nezablikajú. Funkcia BRITA Memo je teraz nastavená. Blikajúca bodka v pravom spodnom rohu displeja indikuje, že funkcia Memo je zapnutá. Po každom týždni zmizne jedna čiarka a zvyšné čiarky na displeji zobrazujú zostávajúcu životnosť filtračného zariadenia. Nezabúdajte vymeniť filter každé štyri týždne, aby bola zaistená optimálna výkonnosť vášho výrobku BRITA a zachovali sa optimálne hygienické štandardy vašej prefiltrovanej vody.

Žiadne obavy! V dôsledku abrázie sa v balení aj v prefiltrovanej vode môžu vyskytnúť malé uhlíkové častice. Tieto čiastočky nemajú žiadny negatívny vplyv na zdravie. Pri požití nepoškodia ľudský organizmus. Ak si všimnete častice uhlíka, spoločnosť BRITA odporúča opláchnuť filter MicroDisc dôkladne z oboch strán pod tečúcou vodou.

Karafa fill&serve Mind od spoločnosti BRITA má výšku 290 mm a priemer 102 mm. Jej moderný materiál poskytuje výnimočnú priehľadnosť, pričom je ľahký a odolný voči nárazu. Celkový objem karafy je 1,3 litra vody (objem lievika je 0,5 litra), pričom je navrhnutá tak, aby vošla do dvier chladničky. Vybavená je praktickým meračom BRITA Memo, ktorý sleduje životnosť filtra.

Vďaka účinnej technológii ActivSelect nový filter MicroDisc od spoločnosti BRITA účinne redukuje látky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú chuť, zatiaľ čo cenné minerály zostávajú zachované. Každý filter MicroDisc je vyrobený z prírodného uhlíka z kokosových škrupín a má milióny drobných pórov. Tieto póry zachytávajú a uzamykajú neželané prvky. Výsledkom je čerstvejšia voda s lepšou chuťou v každom dúšku..

Áno. Kanvicu BRITA fill&enjoy Style možno umývať v umývačke riadu pri teplote maximálne 50 °C. Upozorňujeme, že kontrolku BRITA Smart Light nemožno umývať v umývačke riadu a pred vložením vrchnáka do umývačky je potrebné ju vybrať. Možnej strate farieb vašej kanvice BRITA zabránite, ak ju nebudete umývať spolu so špinavými taniermi, hrncami, pohármi atď., pretože akékoľvek zvyšky jedla, ktoré na nich zostali, môžu natrvalo zafarbiť vašu kanvicu. Kontrolku BRITA Smart Light môžete vyčistiť ručne mäkkou a navlhčenou utierkou.

Áno. Použite teplú mydlovú vodu a mäkkú utierku alebo špongiu. Kanvicu BRITA Style vysušte pomocou mäkkej utierky alebo na vzduchu mimo priameho zdroja tepla. Nepoužívajte žiadne abrazívne prostriedky ani sódu bikarbónu, keďže môžu spôsobiť zmatnenie povrchu a zanechať škrabance.

Nová nádoba BRITA fill&enjoy Style je vybavená novou a pokročilou patrónou MAXTRA+ Universal. Pôvodné náplne MAXTRA NEBUDE možné do novej nádoby vložiť.

Použité patróny MAXTRA+ Universal možno likvidovať ako bežný odpad.

Stlačte tlačidlo LED na hornej strane vrchnáka približne na 5 sekúnd, kým sa zelené svetlo nerozsvieti a nestlmí trikrát. Kontrolka BRITA Smart Light je nastavená a pripravená na používanie. Tlačidlo LED začne počas používania blikať na žlto, keď nastane čas zabezpečiť si novú filtračnú patrónu. Keď sa rozsvieti na červeno, je čas vymeniť filtračnú patrónu. Stane sa tak po 4 týždňoch alebo 100 l spotrebovanej vody za predpokladu obvyklého prietoku nalievania.

Kontrolku BRITA Smart Light vložíte do spodnej strany vrchnáka jednoduchým otáčaním v smere hodinových ručičiek až na doraz. Vyberiete ju otáčaním proti smeru hodinových ručičiek.

Kontrolka BRITA Smart Light má životnosť približne päť rokov. Nezabudnite, že po skončení životnosti sa musí likvidovať v súlade s platnými ustanoveniami a predpismi. Po skončení životnosti kontrolku BRITA Smart Light s batériou vyberte z vrchnáka otočením proti smeru hodinových ručičiek a zlikvidujte ju.

Zelená kontrolka: Filtračná patróna MAXTRA+ Universal filtruje s optimálnou výkonnosťou. Žltá kontrolka: Blíži sa čas výmeny filtračnej patróny, kúpte si náhradnú do zásoby. Červená kontrolka: Vymeňte filtračnú patrónu. Stane sa tak po 4 týždňoch alebo po použití 100 l prefiltrovanej vody pod podmienkou obvyklého prietoku nalievania.

Stav účinnosti filtrácie môžete kedykoľvek skontrolovať. Aktuálny stav zobrazíte jednoduchým stlačením tlačidla LED na hornej strane vrchnáka pomocou prsta. Kontrolka BRITA Smart Light vás pri každom použití vodného filtra BRITA fill&enjoy Style blikaním svetielok rôznej farby upozorní, či je čas na výmenu filtračnej patróny.

Celková kapacita je 2,4 litra. Do kanvice vojde 1,4 litra prefiltrovanej vody a lievik má objem 1 liter.

Nie. Kanvica BRITA fill&enjoy Style je určená na používanie len s vodou, ktorá bola testovaná ako bezpečná na pitie v súlade s miestnymi nariadeniami, ako je napríklad voda z mestskej vodovodnej siete.

Áno, je navrhnutá tak, aby sa zmestila do dvier všetkých štandardných chladničiek. Neplatí to v prípade variantu BRITA fill&enjoy Style XL. Poznámka: kanvicu je potrebné mať vždy umiestnenú vo vzpriamenej polohe, pretože ju nemožno vodotesne uzavrieť.

Má výšku približne 27 cm, takže sa zmestí aj pod všetky štandardné drezy a umývadlá.

Kanvica BRITA fill&enjoy Style sa dodáva v troch trendovýchfarbách: sivej, modrej a citrónovej.

Spoločnosť BRITA ponúka pre svoje výrobky náhradné diely (v závislosti od dostupnosti). Ďalšie informácie vám poskytne miestny distribútor spoločnosti BRITA.